Akademia Menadżera – co warto wiedzieć o projekcie?

Akademia Menadżera to jeden z projektów, o którym ostatnio zrobiło się dość głośno. Co warto o nim wiedzieć? Nasz tekst dostarczy Ci wielu przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Projekt Akademia Menadżera – o czym dokładnie mowa?

Akademia Menadżera to projekt, który zapewnia dofinansowanie na szkolenia lub doradztwo dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, ale nie tylko. Jak się okazuje, wsparcie w postaci refundacji kosztów szkoleń lub doradztwa udzielane jest również w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi dla kadry menedżerskiej. Nic więc dziwnego, że już od pewnego czasu projekt Akademia Menadżera budzi ciekawość, ponieważ widać, że można w ten sposób pozyskać bardzo przydatne fundusze dla swojej firmy, które pozwolą na lepsze zarządzanie firmą.

Na co można przeznaczyć środki z dofinansowania?

Oczywiście należy liczyć się z tym, że środki z dofinansowania nie mogą być przeznaczone na dowolne cele. Wszystkie tego typu projekty mają z góry określone zasady i tak samo jest w przypadku Akademii Menadżera. Na co zatem możemy wykorzystać otrzymane środki? Dotyczy to oczywiście usług doradczych i szkoleniowych, które wspomniane są w Bazie Usług Rozwojowych. Pod ich nazwą skrywają się usługi, które odpowiadają na potrzeby wynikające z diagnozy oraz mieszczą się w Opisie uniwersalnych kompetencji menadżerskich. Co ważne, w tej kwestii pozostaje już dowolność, a to oznacza, że sami zdecydujemy, na co dane środki pójdą. Co jednak mamy do wyboru?

Na pewno będą to usługi, które pozwolą zdiagnozować potrzeby naszego mikroprzedsiębiorstwa, małego przedsiębiorstwa, czy też średniej wielkości. Dofinansowanie można również wykorzystać na to, by zdiagnozować niedouczenie właściciela, kadry menadżerskiej, czy osób, które są przewidziane do objęcia stanowiska kierowniczego w danej firmie.

Poza tym fundusze uzyskane z programu można także wykorzystać do tego, by przeszkolić menadżerów z sektora MSP, w tym na przykład właścicieli, pracowników zatrudnionych na kierowniczym stanowisku, czy pracowników, którym chce się dać awans na stanowisko kierownicze. Środki na szkolenia mogą wykorzystać mikro firmy, małe oraz średnie przedsiębiorstwa.

Dla kogo dofinansowanie z Akademii Menadżera?

To, że mamy do czynienia z dofinansowaniem dla mikroprzedsiębiorstw, małych firm i średnich przedsiębiorstw, już wiemy. Tylko kto dokładnie może liczyć na środki z tego programu? Na pewno będą to osoby, które planują przeszkodzić pracowników na stanowiskach kierowniczych, ale nie tylko. Równie dobrze można wykorzystać środki na to, by przeszkodzić osoby, które planujemy awansować na stanowisko kierownicze.

Co ważne, dofinansowanie można uzyskać tylko wtedy, gdy spełnia się warunki uzyskania pomocy de minimis lub pomocy publicznej, a to oznacza, że warto je wcześniej sprawdzić. Dodatkowo należy liczyć się z tym, że każdy przedsiębiorca, który wyrazi chęci udziału w projekcie zobowiązuje się do wniesienia wkładu prywatnego w wysokości nie mniejszej niż 20% kwoty wsparcia.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że pierwszeństwo w otrzymaniu wsparcia mają przedsiębiorcy lub ich pracownicy, którzy do tej pory nie mieli okazji do skorzystania ze wsparcia na usługi rozwojowe, a więc nie brali udziału w szkoleniach, czy nie korzystali z usług doradztwa. W ramach Akademii Menadżera MŚP 2 wsparcie finansowe mogą otrzymać również przedsiębiorstwa, które już brały udział w programie Akademii Menadżera MŚP, ale otrzymały wsparcie tylko na opracowanie analizy potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa, lub wydelegowały do Akademii Menadżera MŚP tylko niektórych pracowników objętych analizą potrzeb rozwojowych.

Oczywiście w takim przypadku można spodziewać się tego, że do udziału w Akademii Menadżera MŚP 2 będzie można wydelegować pracowników nieobjętych wsparciem w ramach Akademii Menadżera MŚP.

Dofinansowanie z Akademii Menadżera – ile można otrzymać?

Każdy, kto oczekiwał pewnej kwoty dofinansowania, może się trochę rozczarować, ponieważ to, ile dokładnie otrzymamy z Akademii Menadżera ustalane jest indywidualnie. Co więcej, kwota jaką można otrzymać na dofinansowanie usług rozwojowych, w dużej mierze uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa, ale nie tylko.

Istotne znaczenia ma również to, w jakim Makroregionie znajduje się nasza firma. Jeśli w takim razie chcemy dowiedzieć się czegoś więcej, to na pewno warto zgłosić się do Operatora swojego Makroregionu. Za to możemy być pewni, że wsparcie wyniesie do 80 % wartości projektu, więc pozostałe 20% zapewnić trzeba z firmowego budżetu.

Chcesz wiedzieć więcej, masz pytania – skontaktuj się z nami.

    Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego ADO biuro@big-red.eu spod adresu, którego zgoda dotyczy.

    Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.
    Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest BIG RED Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-020, na ulicy Chmielna 2 lok. 31. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego ADO na adres biuro@big-red.eu. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem.
    Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.

    Spodobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!