Revolut – Fintech zmieniający się w bank z Wielkiej Brytanii podbija rynek. Poznaj bank nowej generacji i jego większe możliwości!

Bank nowej generacji to bardzo obiecujące stwierdzenie, zwłaszcza że raczej nie mamy do czynienia z zauważalnymi zmianami w bankowości w Polsce.

Revolut regularnie jednak podbija rynek, rzeczywiście stając się nowatorskim bankiem przyszłości i oferuje bankowość 2.0 nowej generacji. Czym jest bank w telefonie? Czym wyróżnia się na tle innych tradycyjnych banków i dlaczego warto z niego korzystać? O tym wszystkim poniżej.

Czym jest Revolut?

Revolut to brytyjskie przedsiębiorstwo finansowe oferujące usługi bankowe. Działa on na licencji europejskiego banku zgodnie z prawem Unii Europejskiej. Od technicznej strony Revolut korzysta z usług rozliczeniowych banku na Litwie. Fintech ten został założony w 2015 roku, a w 2018 roku uzyskał status banku. Jest to również jeden z największych projektów nowoczesnej bankowości na rynku, który cechuje się rzetelnością, wiarygodnością, a także stabilnością.

Jak sami twórcy – Nikołaj Storonski i Wład Jacenko twierdzą, jest to bank nowej generacji i rzeczywiście trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem. Revolut funkcjonuje w aplikacji bankowej i nie posiada naziemnych oddziałów. Posiada za to bardzo sprawnie działający support w języku polskim, a także pełną funkcjonalność konta w telefonie. Do dyspozycji otrzymujemy kilka typów kont. Mogą być to konta prywatne osobiste, firmowe, a także dla młodzieży poniżej 18 roku życia.

Samo założenie konta Revolut jest bardzo proste. Możemy zrobić to poprzez aplikację w ciągu kilku minut. Po podaniu wszystkich danych należy zweryfikować swoją tożsamość przy pomocy wykonania selfie i zdjęcia dokumentu tożsamości. Weryfikacja przebiega bardzo płynnie, a już po chwili możemy cieszyć się nowo otwartym kontem.

revolut karta

Aplikacja i karta to podstawa

Sercem Revoluta jest jego aplikacja. To właśnie w niej znajduje się centrum dowodzenia naszym kontem, w którym możemy zarządzać nim na różne sposoby. Apka dostępna jest na smartfony, a we wnętrzu możemy obsługiwać nasze konto. Sama aplikacja ma bardzo prosty charakter, a także pozwala łatwo zarządzać rachunkiem. Możemy wysyłać z niej przelewy, mamy do dyspozycji Polski indywidualny numer IBAN do przyjmowania przelewów, a także możemy dokonywać płatności kartami.

Konta dostępne są w różnych wersjach – zarówno darmowych, jak i płatnych. Podstawowe darmowe konto umożliwia bezprowizyjne wypłacenie 800 zł miesięcznie, prowadzenie europejskiego rachunku bankowego, bezpłatne płatności kartami, a także wypłaty kryptowalut.

Przede wszystkim możemy w aplikacji zamówić kartę debetową do naszego konta. Możemy zamówić ich nawet kilka, co jest pierwszą sporą różnicą odnośnie do tradycyjnej bankowości. Możemy również otwierać jednym kliknięciem rachunki walutowe i deponować na nich różne waluty np. przelane lub kupione w Revolucie. Do dyspozycji mamy stałe i jednorazowe wirtualne karty płatnicze, a także historię transakcji.

Usługi dodatkowe

Revolut proponuje dużą ilość usług dodatkowych dla swoich klientów. Mogą być to cashback, oprocentowany depozyt lub promocyjne oferty dedykowane. Do dyspozycji mamy również ubezpieczenie podróżne, czy wstęp do lotniskowych saloników premium. Do bardziej wyróżniających się usług dodatkowych możemy zaliczyć obrót akcjami ułamkowymi, a także kryptowalutami.

Są to jedynie najpopularniejsze usługi dodatkowe, które regularnie się rozszerzają. Wszystkimi opcjami konta możemy również elastycznie zarządzać tak, aby konto Revolut spełniało nasze wszystkie wymagania.

Revolut od samego początku stawia na oferowanie dużo większej ilości profitów niż tradycyjna bankowość. Może świadczyć o tym dbałość o każdy szczegół — np. możliwość zamówienia prestiżowej metalowej karty debetowej lub personalizacja kart płatniczych zgodnie z własnym gustem. Bank ten stara się również oferować wszystkie podstawowe usługi finansowe na najwyższym poziomie i niezwykle mocno rozwija ofertę kredytową.

Kurs międzybankowy i waluty

Zdecydowanie najjaśniejszym elementem Revoluta jest wymiana walut. To ona sprawiła, że ten fintech stał się tak popularny i rzeczywiście może oferować coś, czego nie oferują inne banki na rynku. Revolut umożliwia wymianę walut po międzybankowym kursie. Oznacza to, że notowanie konkretnej waluty jest uśrednione i nie ma sumy zakupu oraz sprzedaży, czyli nie posiada spreadu. Dzięki temu będziemy mogli kupować waluty i wymieniać je bez prowizji — po lepszym kursie niż ma to miejsce w tradycyjnych kantorach i znacząco lepszym niż w tradycyjnych bankach.

Sama wymiana przebiega bardzo szybko, a wymienione środki dostępne są od ręki. Revolut proponuje wielowalutową kartę z automatycznym przewalutowaniem, a więc jeśli przebywamy za granicą i płacimy w obcej walucie, karta automatycznie zapłaci w walucie lokalnej, wymieniając odpowiednią sumę złotówek.

revolut logo

Czy Revolut jest warty uwagi?

Tak, jak najbardziej. Revolut jest warty uwagi i będzie doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. Przede wszystkim jest to bardzo ciekawa opcja dla osób, które chcą być nowoczesne i lubią innowacyjne rozwiązania. Jest również doskonałą opcją dla klientów którzy oczekują od banków dużo lepszych usług finansowych.

Na plus zasługuje również wiarygodność i stabilność Revoluta. Jest to jeden z największych projektów tego typu, posiadający miliony użytkowników. Do tej pory nie mieliśmy również do czynienia z żadnymi incydentami czy sytuacjami budzącymi wątpliwości. Bank posiada bankową gwarancję środków, a więc nasze oszczędności do kwoty 100 000 euro są chronione przez europejskie prawo. Revolut mimo tego, iż działa w naszych telefonach, poddawany jest ścisłemu nadzorowi, a także świadczy jakościowe usługi bankowe. Często są one dużo lepsze niż tych tradycyjnych banków, które często mają awarie, prace serwisowe czy inne zdarzenia losowe utrudniające korzystanie z konta. Dużym plusem jest dbałość o bezpieczeństwo klientów. Ukazuje to fakt, że posiadając konto Revolut, możemy aktywować zabezpieczenie umożliwiające płatności kartą, tylko jeśli nasz smartfon znajduje się w pobliżu danego terminala na którym płacimy. Jeśli zatem zainteresowała nas taka opcja bankowości, możemy przetestować ją w praktyce, za darmo i niezobowiązująco.

REKLAMA

hosting kru

Spodobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!