Czym jest Globkurier i dlaczego warto go wybrać?

Wysyłanie paczek to jedna z najmilszych rzeczy i plasuje się tylko tuż za odbieraniem przesyłek, na które często czekamy. W ten sposób sprawiamy komuś radość lub zarabiamy, sprzedając nasze prywatne akcesoria.

Bardzo często jednak problematyczne jest przygotowanie paczki, gdyż martwimy się o jej zawartość i o to, aby doszła do adresata w jak najlepszym stanie. W tym tekście prezentujemy przydatne porady i podpowiadamy jak przygotować paczkę do wysyłki kurierem.

Jak wybrać najlepszego kuriera?

Jeśli wiemy już jak zapakować paczkę i przygotować ją do wysyłki najważniejszym pytaniem pozostaje to, jakiego kuriera wybrać. Na rynku działa kilka największych firm kurierskiej dostarczających przesyłki na cały świat. Możemy zaliczyć do nich FedEx, DHL, DPD czy UPS, a także Pocztę Polską. Wybór odpowiedniego kuriera nie jest jednak tak prosty i oczywisty, gdyż o wybraniu najlepszej opcji decyduje kilka czynników. Możemy zaliczyć do niej wielkość i wagę paczki, a także odległość lub lokalizację do której chcemy ją dostarczyć. Niektórzy kurierzy oferują atrakcyjniejsze oferty na małe odległości np. krajowe niż inni, a pozostałe firmy przodują za to przy wysyłkach międzynarodowych. Jak zatem wybrać kuriera dla naszej przesyłki?

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą nam porównywarki firm kurierskich. Są to darmowe serwisy internetowe, które pozwalają porównać nam oferty wszystkich kurierów i wybrać tą, która będzie najlepsza. Samo korzystanie z porównywarek jest bardzo proste. Wystarczy wprowadzić lokalizację, do której chcemy wysłać paczkę, a także jej gabaryty i wagę. Następnie otrzymamy ranking kurierów wraz z cenami i propozycjami wysyłki. Propozycje te będą zawierały szczegóły, takie jak opłata, czas dostarczenia czy ubezpieczenie. Jeśli wybierzemy danego kuriera, będziemy mogli od razu przenieść się na stronę danej firmy i zamówić odbiór przesyłki z domu.

globkurier

Czym jest szybka i bezpieczna wysyłka paczek z Globkurier?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich, szczególnie podczas pandemii. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć swoją przesyłkę w terminie, bezpiecznie i w dobrej cenie. Globkurier to firma kurierska, która oferuje szybką i bezpieczną wysyłkę paczek, a także wiele innych usług, takich jak doręczenie palet, przewóz dokumentów i wiele więcej.

Szybka i bezpieczna wysyłka paczek – jak działa?

Globkurier to firma, która specjalizuje się w międzynarodowej wysyłce paczek. Dzięki ich usługom możemy szybko i bezpiecznie dostarczyć paczkę w każde miejsce na świecie. Wszystko, co musimy zrobić, to wybrać opcję, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom, a następnie podać adres nadawcy i odbiorcy. Firma Globkurier zajmie się resztą.

Dlaczego warto skorzystać z usług Globkurier?

Globkurier to firma, która zapewnia szybką i bezpieczną dostawę paczek. Mają oni wiele lat doświadczenia w branży i gwarantują, że nasza paczka dotrze na czas i w dobrym stanie. Co więcej, mają oni bardzo konkurencyjne ceny, co oznacza, że ​​możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, korzystając z ich usług. Firma ta oferuje również możliwość śledzenia paczki w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wiemy, gdzie nasza paczka się znajduje i kiedy zostanie dostarczona.

Jak zamówić usługi Globkurier?

Aby skorzystać z usług Globkurier, wystarczy przejść na ich stronę internetową i wybrać opcję, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Następnie podajemy adres nadawcy i odbiorcy, a firma zajmie się resztą. Możemy również skontaktować się z ich biurem obsługi klienta, jeśli potrzebujemy pomocy w wyborze najlepszej opcji dla naszej paczki.

Przeczytaj zasady wysyłki.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać, chcąc wysłać paczkę, jest zapoznanie się z zasadami danego kuriera. Każda firma kurierska posiada swój regulamin, a także dział FAQ, czyli pytań i odpowiedzi. Znajdziemy w nim najważniejsze kwestie związane z tym, co możemy wysyłać, jak przygotować paczkę, jakie formalności należy dopełnić, a także czego nie powinniśmy robić. Sprawdzenie tych informacji jest bardzo ważne – szczególnie przy wysyłce zagranicznej. Często nawet z pozoru błahe elementy mogą spowodować spore problemy, a nawet zwrot paczki. Przed jej wysłaniem powinniśmy zatem sprawdzić np. jakich przedmiotów nie możemy wysyłać. Nie muszą być to tak oczywiste rzeczy jak broń czy narkotyki, ale często na czarnej liście kurierów znajdują się np. rośliny czy żywność. Poświęcenie kilku minut czasu na zapoznanie się z zasadami wysyłki z pewnością nie sprawi nam problemu, a w ten sposób unikniemy zaskakujących i nieprzewidzianych sytuacji.

GlobKurier.pl

Pakowanie i zabezpieczanie rzeczy.

Gdy wiemy już, w jaki sposób możemy wysyłać przesyłki kurierem, powinniśmy przygotować odpowiednie pudełko. Możemy kupić je lub poprosić o nie w sklepie. Powinno być dopasowane do przedmiotu czy rzeczy, które chcemy wysłać lub być nieznacznie większe.

Samą rzecz, którą chcemy wysłać, przede wszystkim powinniśmy zapakować do jej oryginalnego pudełka. Jeśli nie posiadamy oryginalnego opakowania ze styropianowym zabezpieczeniem lub stelażem, powinniśmy zabezpieczyć rzecz w kilka elementów ochronnych. Możemy do tego celu wykorzystać folię bąbelkową lub specjalne gąbki czy styropian. Zabezpieczony towar powinniśmy również opakować ściśle folią — najlepiej streczem, aby była chroniona od wody i wilgoci. Tak przygotowaną rzecz należy włożyć do właściwego pudełka. Na samym jego dnie również należy ułożyć warstwę amortyzującą, a także wypełnić nią boki i górę pudełka. Nasza zabezpieczona rzecz powinna znajdować się w centrum pudełka właściwego i być unieruchomiona przez wypełnienia. Ma to na celu zapobieganie przemieszczania się właściwej rzeczy i nieobijanie się jej w trakcie transportu.

Warstwa wypełniająca powinna być elastyczna, a także dosyć gruba. Pudełko w trakcie transportu może wielokrotnie spadać czy uderzać o inne elementy i na taki scenariusz właśnie powinniśmy się przygotować, pakując z przesyłkę.

Oklejanie pudełka.

Kolejną ważną czynnością na drodze do wysyłki naszej paczki jest oklejenie pudełka. Jest to bardzo ważna czynność, do której powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę. Przede wszystkim powinniśmy okleić pudełko taśmą pakową. Jest ona najlepiej dostosowana do tego rodzaju czynności, a przede wszystkim jest odpowiednio szeroka. Dobrą podpowiedzią jest również dwukrotne lub trzykrotne oklejenie pudełka, aby pas zabezpieczający taśmy był szerszy.

Pudełko należy okleić po wszystkich krawędziach, a także nacięciach, które się składają. Znacznie usztywni to paczkę i da wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu taśma nie odklei się, gdyż będzie założona na wszystkich możliwych rogach. Jeśli paczka jest duża, możemy dodatkowo stworzyć kratę z taśmy pakowej, aby odległości pomiędzy poszczególnymi okleinami nie wynosiły więcej, niż kilka centymetrów.

Tak zapakowana paczka z pewnością będzie dobrze zabezpieczona. Oklejając przesyłkę, powinniśmy również robić to w miarę możliwości, używając jak najmniejszej ilości kawałków, aby zabezpieczenie było ciągłe i nieprzerwane.

Adresowanie.

Gdy mam już przygotowaną paczkę do wysyłki powinniśmy również zadbać o odpowiednie jej zaadresowanie. Możemy zrobić to na różne sposoby. W zależności od kuriera będziemy musieli umieścić adres odbiorcy na paczce, wydrukować list przewozowy i nakleić na pudełko lub nie będziemy musieli wcale adresować pudełka, gdy wysyłamy paczkę np. w paczkomacie poprzez kod.

Niezależnie jednak od wymogów kuriera najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie tradycyjnie na paczce adresu nadawcy i odbiorcy. Możemy zarobić to przy pomocy flamastra lub długopisu. Dodatkowo oczywiście należy zastosować się do ogólnych zaleceń danego kuriera, a naniesienie adresu flamastrem traktować jedynie jako dodatkowe zabezpieczenie.

Jeśli drukujemy list przewozowy, należy umieścić go w specjalnej foliowej torebce i przykleić ją dokładnie na bok paczki. Jeśli nie posiadamy specjalnej torebki i powinniśmy użyć taśmy bezbarwnej i zabezpieczyć list przewozowy na całej jego powierzchni, aby pod wpływem wody czy śniegu nie uległ zniszczeniu.

Jeśli posiadamy możliwość wydrukowania listu przewozowego lub wypełnienia dokumentacji przewozowej, warto zrobić to przed przyjazdem kuriera. Dzięki temu zyskamy czas, a wysyłka paczki przebiegnie dużo prościej. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto skontaktować się z pomocą danej firmy kurierskiej np. telefonicznie lub przez czat i dopytać o wszystkie szczegóły.

Podsumowanie

Szybka i bezpieczna wysyłka paczek z Globkurier to doskonała opcja dla każdego, kto potrzebuje dostarczyć swoją paczkę szybo i bezpiecznie, zarówno na terenie kraju, jak i za granicę. Firma ta oferuje wiele opcji wysyłki, takich jak przesyłki ekspresowe, kurierskie oraz paletowe, dzięki czemu każdy może znaleźć opcję, która najlepiej odpowiada jego potrzebom. Globkurier to również firma, która dba o swoich klientów, oferując konkurencyjne ceny, możliwość śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym oraz wyjątkową obsługę klienta.

Jeśli szukasz firmy kurierskiej, która zapewni Ci szybką i bezpieczną dostawę paczek, to Globkurier to najlepszy wybór dla Ciebie. Nie wahaj się skorzystać z ich usług już dzisiaj i przekonaj się, jak łatwo i przyjemnie możesz wysłać swoją przesyłkę, w każde miejsce na świecie.

więcej

Załóż konto firmowe w GlobKurier.pl i odkryj usługi dopasowane do Twojego biznesu. Otrzymaj niższe stawki nawet o 70%. Dużo wysyłasz? Negocjuj stawki i wysyłaj jeszcze taniej swoje paczki i palety.
Spodobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!